بیوگرافی

حامد موثقی – متولد 1357 ، ساری – عضو خانه موسیقی

 

 

آموختن موسیقی را از سن 9 سالگی در کنار برادرش علی موثقی آغاز نمود و به تدریج با تئوری موسیقی و نواختن سازهای پیانو و فلوت ریکوردر آشنا شد. به دلیل علاقه به موسیقی همواره در فعالیتهای موسیقی مدارس به خصوص به عنوان خواننده گروه کر در مقاطع راهنمایی و متوسطه شرکت داشت.

از سال 1371 موسیقی را به طور جدی دنبال کرده و متد های پایه ای پیانو را به پایان رساند. در این سالها همزمان با تحصیل در دبیرستان، تئوری موسیقی و سلفژ مقدماتی را نزد علی موثقی و رامین جمالی فرا گرفت. با ورود به دانشگاه در سال 1376 به تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر پرداخته و همزمان آموختن ساز پیانو را به طور حرفه ای آغاز نمود. از سال 1379 در کنار برادرش به آموزش این ساز در کانون موسیقی هارمونی ساری پرداخت. در سال 1380 برای پیشرفت در زمینه موسیقی به تهران رفته و نواختن ساز فلوت را نزد استاد ناصر رحیمی (نوازنده فلوت 1 ارکستر سمفونیک تهران) و سلفژ را نزد استاد امیر معینی در مرکز موسیقی بین الملل صدا و سیما آموخت.

از سال 1382 با مفاهیم موسیقی الکترونیک و مهندسی صدا و کار با نرم افزارهای تولید موسیقی آشنا شد. درسال 1383 جهت گذرندان خدمت سربازی به تهران رفته و ضمن خدمت در چاپخانه ارتش، به صورت پاره وقت به تدریس سازهای پیانو و فلوت در آموزشگاه موسیقی نامیرا به مدیريت فرهاد هراتی پرداخت. در سال 1385 در کنار علی موثقی استودیو ویوا اولین و مجهزترین استودیوی خصوصی ضبط صدا در استان مازندران را در ساری تاسیس کردند. وی هم اکنون به کار تدریس سازهای پیانو و فلوت در آموزشگاه موسیقی هارمونی ساری و همچنین صدابرداری و تولید موسیقی در استودیو ویوا مشغول می باشد.